ترنم از کجا شروع شد؟

سال ۱۳۹۱ تعدادی از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف شهر تهران تصمیم گرفتند تا برای حال بهتر کودکان بیمار قدمی بردارند؛ این اقدامات رفته رفته گسترده‌تر شد و ابعاد بیشتری را در بر گرفت تا اینکه در سال ۱۳۹۶ مؤسسه خیریه تعالیراه نیکی و مهر تهران به شکل رسمی به شماره ۴۲۳۹۷ در سازمان بهزیستی کشور ثبت شد.

 

ترنم چه کاری انجام می‌دهد؟

حمایت مادی و معنوی از مددجویان تحت پوشش، وظیفه‌ی اصلی ترنم است که شامل دارو، اسکان، معیشت، حمل و نقل، خدمات آموزشی و روانشناسی است.

در دوره‌ی پیوند مغز و استخوان و پس از آن نیاز جدی به تهیه‌ی دارو میباشد این نیازدر تمام طول درمان توسط مؤسسه تأمین می‌شود.

رژیم غذایی، لوازم بهداشتی، و پوشاک مناسب از جمله مواردی است که باید در دوره‌ی بیماری رعایت شود و تأثیر مستقیمی بر روند بهبود کودکان داردکه توسط خیریه‌ی ترنم پشتیبانی می‌شود.

کودکان بعد از دوران پیوند مغز و استخوان باید درمکان مناسبی از نظر امکانات رفاهی و بهداشتی مراقبت شوند تا از عوارض بعد از پیوند، که گاه جبران ناپذیر است،جلوگیری شود.

 

اکثر مددجویان ترنم ساکن شهرستان هستند و از وقتی که پزشک اجازه‌ی بازگشت به شهر محل سکونتشان را می‌دهد، باید به شکل منظم برای چکاپ به تهران برگردند؛

هدف ترنم چیست؟

هدف مؤسسه خدمت رسانی به جامعه هدف سازمان بهزیستی است که بخشی از فعالیت های حوزه های اجتماعی و مشارکت های مردمی و اشتغال را شامل می‌شود.
موضوع فعالیت مؤسسه عبارتند از:

ارائه انواع خدمات نقدی و غیرنقدی به جامعه هدف از جمله ساماندهی و اشتغال برای زنان بیسرپرست خانواده ، کودکان بی‌سرپرست، بدسرپرست، معلولین نیازمند و غیره
تامین هزینه ازدواج ، مسکن، معاش، نه سفر زیازتی و زیارتی
تأسیس خانه‌ی کودک و نوجوان به منظور مراقبت و پرورش به صورت شبانه روزی از کودکانی که مسؤلیت آنان از طریق سازمان بهزیستی استان به مؤسسه خیریه محول گردد.َ
کمک به ایجاد اشتغال و کاریابی و انجام طرح های اشتغال زایی
دادن تسهیلات لازم جهت توانمند سازی خانواده های نیازمند و ایجاد فرصت‌های شغلی، ارتقاء سطح فرهنگ و بهداشت و درمان خانواده های تحت پویش
توانمند سازی کودکان و نوجوانان در معرض آسیب و آسب دیده و خانواده‌های آنان با تأکید بر کودکان کار و بی‌سرپرست
تأمین هزینه‌ی بیمه‌ی اجتماعی نیازمندان، معلولین، زنان خودسرپرست و اعضای خانواده¥ی نیازمندان و جامعه‌ی هدف بهزیستی 
روش های اجرایی اهداف مؤسسه عبارتند از:
1) اجرای طرح‌ها و برنامه های ارائه شده از سازمان ها، ارگان ها، ادارات و مراکز دولتی و غیر دولتی اعم از بهزیستی، دانشگاه، آموزش و پرورش، شهرداری و سایر مؤسسات 
2)فراهم نمودن امکانات لازم جهت حمایت از نیازمندان از طریق ایجاد اشتغال، تأمین سرمایه، آموزش های فنی حرفه ای و مهارت های زندگی 
3)اتقاء سطح زندگی افراد نیازمند و خانواده های لازم الحمایه 
تبصره1: انجام هرگونه فعالیت مغایر با اهداف و موضوع فعالیت اساسنامه مؤسسه ممنوع است.
تبصره2:تمامی فعالیت های مؤسسه غیرسیاسی است.
تبصره 3) مؤسسه برای تحقق هریک از اهداف و فعالیت های خود باید پس از هماهنگی با سازمان بهزیستی، در صورت لزوم، از مراجع ذیصلاح نیز مجوز لازم را اخذ کند.

مؤسسه خیریه ترنم در نظر دارد بعنوان یک تشکل اجتماعی، جهان بهتری از نظر سلامت، آگاهی، توانمندی و… برای کودکان بسازد و همچنین بالاترین کیفیت از خدمات و تسهیلات را برای کودکان مبتلا به بیماری خاص، پشتیبانی کند.

مؤسسه خیریه ترنم در نظر دارد بعنوان یک تشکل اجتماعی، جهان بهتری از نظر سلامت، آگاهی، توانمندی و… برای کودکان بسازد و همچنین بالاترین کیفیت از خدمات و تسهیلات را برای کودکان مبتلا به بیماری خاص، پشتیبانی کند.

ساختن جهان بهتری برای کودکان از نظر سلامت، آگاهی و توانمندی و همچنین ارائه بهترین خدمات و تسهیلات برای کودکان مبتلا به بیماری خاص

مؤسسه خیریه ترنم بعنوان یک نهاد کشوری، تلاش می‌کند تا در جهت بهبود کیفیت زندگی مددجویان، با اصلاح فرهنگ درمان و کمک‌رسانی، قدم بردارد و این امر را با توانمندسازی منابع انسانی مجموعه برای ارائه خدمات بهتر، محقق کند.

بهبود کیفیت زندگی کودکان مبتلا به بیماری خاص از لحاظ مادی و معنوی
اصلاح فرهنگ درمان و کمک‌رسانی
توانمندسازی نیروی انسانی مجموعه برای ارائه‌ی خدمات بهتر

تمام فعالیت‌های مؤسسه، طبق اصول سازمانی معین شده انجام می‌شود و داوطلبان، متعهدانه و در نهایت احترام با یکدیگر همکاری می‌کنند.

فعالیت طبق اصول سازمانی
داوطلبانگی متعهدانه
همکاری محترمانه

منشور اخلاقی مؤسسه خیریه ترنم

همکاری برند هاو شرکت ها باترنم